Tańczyć w przyszłości dzięki technologii AR

augmented reality

Za pomocą oprogramowania rozszerzonej rzeczywistości za pomocą urządzenia Microsoft HoloLens tancerka może czytać i pisać notacje ruchu Labana we własnym środowisku.

Departament tańca stanu Ohio wprowadza nowego partnera na parkiet.

Dzięki oprogramowaniu Augmented Reality (AR) z urządzenia HoloLens firmy Microsoft tancerka może czytać i pisać notacje ruchu Labana we własnym środowisku. Notacja jest sposobem na rejestrację i reprezentowanie choreografii podczas tańca, podobnie jak muzyk czytający partyturę, aby nauczyć się piosenki.

Hannah Kosstrin, adiunkt i badaczka w Departamencie Tańca w Ohio State, kierowała projektem i ma wzniosłe aspiracje na to, co AR może wnieść do tańca.

„Jedną z rzeczy, z których jestem naprawdę podekscytowany aplikacją AR, jest nadzieja, że to się uda, a będziesz mógł zobaczyć wynik, a ty w nim jesteś” – powiedział Kosstrin.

augmented realityHoloLens jest jak opaska z daszkiem, który spływa po oczach, a potężny komputer w środku eliminuje potrzebę stosowania przewodów i zapewnia mobilną obsługę AR.

Kosstrin powiedział, że zestaw słuchawkowy AR umożliwia użytkownikom „podróż” do wirtualnego świata przy zachowaniu poczucia rzeczywistości. Różni się od rzeczywistości wirtualnej tym, że daje doświadczenie w naszym codziennym świecie, takie jak hologramy Snapchat lub live dealerów w kasynach online (zobacz więcej), zamiast przedstawiać zupełnie inną atmosferę.

Oprogramowanie wykorzystuje system „przeciągnij i upuść„, aby napisać punktację, biorąc symbol z kolejki symboli Labana, powiedziała. Oprogramowanie pozwala tancerzowi łatwo robić notatki na temat wyniku podczas ćwiczeń, aby poprawić złe nawyki i uniknąć powtarzania błędów.

Strona z partytury Labanotation „Posiadanie”, choreografia i notowana przez Rachael Riggs Leyva w 2003 roku.

„Uczniowie w klasie, podczas gdy są w niej, mogą wybrać symbole i położyć je przed sobą, tak że robisz także punkty i tańczysz w tym” – powiedział Kosstrin.

Pewnego dnia Kosstrin ma nadzieję, że polecenia głosowe zostaną zaimplementowane, aby przyspieszyć system notacji i proces pisania.

Christopher Summers, technolog z wykształcenia w Ohio State’s College of Arts and Sciences, ASCTech, powiedział, że potencjał tego oprogramowania AR może z łatwością nauczyć ludzi systemu notacji.

augmented reality„Myślę, że pomogłoby to komuś się uczyć, ponieważ używasz go w połączeniu z wynikami i daje ci to miejsce do zabawy z nim jak plac zabaw Labana” – powiedział Summers. „Zdolność do manipulowania i bałagania oraz gra zasadniczo sprawia, że jest przyjazny dla użytkownika.”

Summers ma doświadczenie w pracy nad projektami wirtualnej rzeczywistości, a ta aplikacja jest pierwszym projektem AR, którego był częścią.

„[W AR] musisz trzymać przed sobą rzeczywistą przestrzeń i jak to będzie oddziaływać z aplikacją” – powiedział Summers. „W porównaniu z VR, tworzysz całą przestrzeń.”

Jednym z problemów związanych z tworzeniem oprogramowania dla HoloLens jest to, że istnieje krzywa uczenia się dla nowej technologii – powiedział. Jednak Summers powiedział, że jest on łatwy w zarządzaniu z zespołem ASCTech.

Czytanie i pisanie partytury to tylko niewielka część tego, co kiedyś będzie w stanie zrobić aplikacja, powiedział Kosstrin, dodając możliwość przyprowadzania innych tancerzy do przestrzeni AR z tobą.

augmented reality„Myślę, że jest wiele interesujących prac, które trzeba wykonać, aby nie tańczyć z przedmiotami, ale móc tańczyć z wirtualnymi tancerzami” – powiedziała. „Naprawdę jestem w stanie dowiedzieć się, czy istnieje sposób, aby nakarmić istniejące zapisy w oprogramowaniu, czy wypluć wirtualnego tancerza, a następnie wziąć tę tancerkę jako opcję AR, abyś jako jedna osoba mogła być tańcząc z innymi tancerzami, dzięki czemu masz poczucie tego, jak wygląda ten taniec. ”

Będzie to również w stanie dać poczucie, w jaki sposób poprzednia grupa taneczna wykonała na podstawie wyników z tego roku, powiedziała. To może dać tancerzowi poczucie „historycznego ucieleśnienia” tańca.

„Naprawdę fajnie jest myśleć o tym, jak to jest być osobą w tym momencie w historii”, powiedział Kosstrin. „Ponadto, będąc w stanie tworzyć ludzi cyfrowych, gdy robicie taniec samemu, ale jest to taniec dla grupy. Możesz także zbliżyć się do innych osób, które tworzysz. ”

Kosstrin ma nadzieję, że prototyp będzie dostępny na lekcjach jesienią.